Verkevika er friskmeldt! Gladmelding i forbindelse med kloakklekkasje.

Alle badestrender og brygger er nå åpne og klare for å ta i mot badegjester etter lekkasjen på kloakkpumpeledning forrige helg. Alle vannprøvene viser verdier godt innenfor gjeldende grenseverdier for badevann.

Nytt team skal bidra til bedre sammenheng i helsetjenestene

Bildet viser fem personer som står skulder ved skulder foran en hekk.

Innsatsteamet består av (fra venstre) Aslak Auke (fagansvarlig vernepleier i TFF), Anne Mette Torp Enger (fagsykepleier institusjon), Karianne Andersen Bjune (demenskoordinator og spesialsykepleier), Anne Katrine Dalen (spesialsykepleier) og Emil Wedum Akslen (fysioterapeut). Marie Høyvik (fagsykepleier, hjemmesykepleien), Signe Trøhaugen (kreftkoordinator) og Anne Marte Ulven (ergoterapeut) var ikke til stede da bildet ble tatt.

Jevnaker kommune etablerer innsatsteam i helse og omsorg.

Innsatsteamet skal bidra til at voksne som trenger hjelp fra flere tjenester i helse og omsorg, får bedre oppfølging og mer sammenhengende tjenester.

Målet er at brukerne opplever trygge overganger, god oppfølging og riktig hjelp til riktig tid: Altså tjenester som henger bedre sammen, særlig i overgangene mellom sykehus, korttidsopphold og hjemmet. Slik ønsker vi å bidra til at brukerne kan klare seg best mulig i eget liv og hjemme.

Innsatsteamet består av ansatte med ulik fagbakgrunn, og fra ulike deler av helse og omsorg i Jevnaker kommune. De kjenner kommunens tilbud godt.

Innsatsteamet samarbeider tett gjennom løpende intern dialog og håndterer oppdrag som formidles fra øvrige tjenester i helse og omsorg, som for eksempel tildelingsteamet.

Hva skal innsatsteamet gjøre?

Innsatsteamet skal bidra til å avklare hva slags hjelp som trengs og sørge for at tjenestene henger sammen, både internt i kommunen og i samhandling med spesialisthelsetjenesten.

Innsatsteamet skal bidra til tidlig hjelp, forebygge funksjonstap og redusere risiko for re-innleggelser. Samtidig skal flere tjenester i større grad ivaretas hjemme hos brukeren.

Innsatsteamet vil ikke ha kapasitet til å gå inn i absolutt alle saker. Typiske situasjoner hvor innsatsteamet blir involvert vil være:

  • Når en bruker skal skrives ut fra sykehuset og det er behov for avklaring, koordinering eller ekstra innsats, særlig innen korttidsforløp.
  • Når en bruker brått eller gradvis klarer mindre enn før.
  • Når en bruker trenger hjelp fra flere tjenester, og det er behov for at flere fagpersoner vurderer situasjonen sammen.

Hvem er målgruppa?

Målgruppa er brukere over 18 år som

  • er meldt utskrivningsklare fra sykehus eller korttidsavdeling og hvor det er behov for bistand til avklaring av behov
  • opplever å brått eller gradvis klare mindre enn før
  • har et klart behov, men hvor det trengs mer kartlegging for å definere hvilken oppfølging som er riktig

Derfor etablerer vi innsatsteam

Med innsatsteamet ønsker Jevnaker kommune å

  • gi innbyggerne en god og sammenhengende opplevelse av tjenestene
  • ta i bruk og styrke det brukeren selv mestrer
  • sikre riktig hjelp til riktig tid

Innsatsteamet vil være en viktig del av arbeidet med å bygge fremtidsrettede helse- og omsorgstjenester i Jevnaker kommune.

Sist oppdatert

Våre helse- og omsorgstjenester

Ute etter mer informasjon om våre tjenester innen helse og omsorg?

Fant du det du var på jakt etter?