Ny kommunalsjef for Plan og samfunn er ansatt

Trygve Enger. (Foto: Privat)
Trygve Enger (56) er ansatt som ny kommunalsjef for Plan og samfunn i Jevnaker kommune.
Han har de to siste årene vært selvstendig næringsdrivende og kommer før det fra stillingen som administrerende direktør for Det norske Skogselskap hvor han var leder i 16 år.
Med seg har han blant annet også erfaring fra stillingen som utviklingssjef i Norsk Virkesmåling og organisasjonssjef i Viken skog samt ingeniørutdanning, økonomiutdanning og en masterutdanning fra Ås.
Trygve Enger er bosatt i Bærum.
Dette er Plan og samfunn
Som kommunalsjef for Plan og samfunn får han et bredt og spennende område å lede. Sektoren består av 50 årsverk og omfatter områdene
- planavdeling
- byggesak
- oppmåling/Gis
- miljø
- eiendomsdrift og forvalting
- brann og redning
- vei, vann og avløp
– Tilfører bredde og erfaring
Trygve Enger blir også en del av kommunens strategiske ledergruppe.
Kommunedirektør Håvard Ulfsnes er glad for å ha nå ha ny kommunalsjef på plass, etter en lang og grundig prosess.
Han trekker spesielt frem Trygve Engers gode organisatoriske og menneskelige egenskaper i tillegg til den relevante bakgrunnen.
– Trygves bakgrunn vil tilføre både Plan og samfunn og kommunens toppledergruppe en større bredde og erfaring, sier Ulfsnes.
Trygve Enger tiltrer stillingen 25. august.
Sist oppdatert